Internet
 

Internet

Internet od jakiegoś czasu stał się dla dużej liczby ludzi zjawiskiem tak naturalnym, że przestali oni zwracać na niego uwagę. Oczywiście do momentu, gdy go zabraknie - wtedy okazuje się że wykonanie codziennych czynności jest niemożliwe.

Oczywiście należy zaznaczyć że taka sytuacja nie dotyczy wszystkich, szczególnie Polaków. Krajowy monopolista w dziedzinie telekomunikacji nie oferuje takich wartunków, aby dostęp był możliwy wszędzie i dla wszystkich. Ale z drugiej strony trzeba mu przyznać, że akcje medialne promujące mniej lub bardziej dostępne usługi robią swoje: upowszechniają zjawisko oraz tworzą popyt. A przyroda nie lubi próżni - uwalnia konkurencje i oddolne inicjatywy. Dostęp do sieci można uzyskać przez konkurencyjne firmy telekomunikacyjne, infrastrukturę telewizji kablowej, sieci osiedlowe, itp.

Rozwój sieci jest podsycany przed dwa główne nurty. Pierwszy nurt, biznesowy, jest tworzony przez firmy poszukujące metod dostępu do szerszego kręgu odbiorców, szybkiej i taniej komunikacji oraz innych bardziej zaawansowanych rozwiązań. Drugi nurt jest tworzony przez osoby prywatne, najczęściej młodzież, szukające w internecie rozrywki poprzez dostęp do zasobów multimedialnych (sieci P2P), rozmowy on-line (chaty i programy typu instant messaging), gry i temu podobne.

Treść tego serwisu dotyczy głównie rozwiązań dla nurtu biznesowego.